Ondřej Hutník se v taháku turnaje W5 v O2 areně střetne s rumunskou superstar!

30
září
2016
Ondřej Hutník se v taháku turnaje W5 v O2 areně střetne s rumunskou superstar!
Tento článek se líbí 0 uživateli

Ondřej Hutník se chystá do O2 Arény!

Česká legenda thai boxu a kickboxu Ondřej Hutník měl původně nastoupit 8. října v O2 areně proti Brazilci Andersonu Silvovi. Z tohoto souboje na historicky prvním turnaji světové organizace profesionálního kickboxu W5 nakonec sešlo, Anderson Silva původně domluvený zápas svým podpisem na kontraktu nepotvrdil, a tak začalo hledání důstojné náhrady pro tento zápas ve váze do 105 kilogramů. Sám Ondřej Hutník prohlásil, že i se vším respektem ke jménu a úspěchům Andersona Silvy by si pro své utkání před domácím publikem v O2 areně dokázal představit i kvalitnějšího soupeře. Na první pohled sebevědomé prohlášení nezůstalo bez odezvy. Rumunský kickboxer Catalin Morosanu se snad nedá ani nazvat náhradou za Silvu, naopak jeho účast na pražském turnaji nazvaném „W5: Legends in Prague“ ještě pozvedla už tak našlapanou startovku o další stupeň.

Představovat Ondřeje Hutníka, zvaného Spejbl, domácím fanouškům asi netřeba. I lidem, kteří se o bojové sporty nezajímají nijak do hloubky, se asi při slově „kickbox“ vybaví právě jméno urostlého zápasníka, který už ve svojí bohaté kariéře posbíral řadu velkých vítězství. Ve 33 letech je Hutník skutečnou ikonou domácí scény bojových sportů, thai boxu se věnuje od 13 let. Je samozřejmě jasné, že závěr jeho vrcholové kariéry se zase o něco přiblížil, sám ale říká, že ještě asi tři roky by rád na této úrovni pokračoval. Navíc věk se na jeho výkonech tedy rozhodně nepodepisuje, vždyť letos získal prestižní titul mistra světa organizace WKN v supertěžké váze, a to podle pravidel K1, podle kterých se bude zápasit také příští sobotu v O2 areně. Tam ho ale určitě nečeká lehká práce.

Catalin Morosanu původně začínal jako profesionální ragbista, v roce 2005 ale definitivně přesedlal na dráhu kickboxera. A udělal bezesporu dobře, úspěchů a velkých skalpů si na své konto připsal mnoho. Sklonit se před ním museli takoví borci, jako právě Anderson Silva, Carter Williams, Stefan Leko, Mighty Mo nebo třeba Freddy Kemayo, který se na W5 v Praze také představí. Morosanu si své velké jméno vytvořil především v SuperKombatu, v roce 2012 se stal vítězem SuperKombat World Grand Prix I.

V Rumunsku je Catalin Morosanu skutečnou hvězdou, a to nejen na sportovní scéně. V loňském roce se tento obrovitý fighter stal vítězem první série rumunské verze reality show „I'm a Celebrity... Get Me Out of Here“. V této soutěži žije 13 celebrit společně v džungli, kde jsou odkázáni veskrze sami na sebe a žijí zde několik týdnů, v případě vítěze i měsíců. Morosanu se navíc věnuje komunální politice, a i zde se rozhodl svou kariéru výrazně posunout, když bude letos kandidovat do parlamentu.

Jak dopadne střetnutí těchto velkých jmen českého a rumunského kickboxu, se dozvíme už za týden v O2 areně. Turnaj začíná v sobotu 8. Října v 18 hodin, lístky můžete stále kupovat v síti TicketPortal.      

Autor článku: Petr Vurbs

 
Autor: Lukáš Jirkovský

sdílet

mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval, buď první!